Koučink dospívajících
Hledáte způsob, jak podpořit vaše dítě v obtížném období dospívání? Moje koučovací programy jsou zde proto, aby pomohly mladým lidem se rozvíjet v důležitých oblastech, jako jsou sebevědomí, rozhodovací schopnosti, efektivní komunikace a mnoho dalších.
S mým individuálním přístupem získá váš teenager prostor pro otevřenou diskusi o svých myšlenkách a pocitech, což mu pomůže lépe porozumět sám sobě, svým vlastním pocitům.
Investujte do budoucnosti svého dítěte a pomozte mu najít cestu k úspěchu a štěstí.
Oblasti koučování
Strachy, obavy a úzkosti
Zbavení se omezujících obav. Zbavení se neprospěšných obav z budoucnosti. Odstranění obav z lidí. Eliminace úzkosti z veřejného vystupování. Odstranění strachů z budoucnosti.
Emoce a psychická stabilita
Zklidnění mysli. Ozdravení vztahů. Zvýšení odolnosti vůči stresu. Zlepšení nálady a zvýšení sebevědomí. Zvýšení produktivity a soustředění.
Vztah k sobě a sebedůvěra
Nalezení vztahu k sobě samému. Uvědomění si vlastní hodnoty. Dosažení zdravého sebevědomí.
Vzdělání, rozvoj a uplatnění
Nalezení budoucího uplatnění. Příprava na maturitní nebo přijímací zkoušky. Nalezení smyslu svého budoucího uplatnění. Identifikace talentu.
Priority, cíle a splnění životních snů
Stanovení jasného směru a fokusu. Zvýšení motivace. Zajištění efektivního využití času. Zvýšení pocitu uspokojení a úspěchu. Zlepšení rovnováhy mezi osobním a studentským životem.
Odkládání, disciplína a vůle
Zajistíte si prospěšný efekt svého jednání. Po krůčcích se budete posouvat kupředu a budete mít ze sebe skvělý pocit.
Jak probíhá koučování dospívajících
Koučování dospívajících probíhá formou otevřeného dialogu mezi koučem a mladým klientem. Dospívající přináší své vlastní názory, zkušenosti a vnímání světa, zatímco kouč poskytuje nadhled a odborné dovednosti k řešení různých situací, včetně podpory.
Postup
Nulté setkání je obvykle s rodiči (zadavateli), kde si vyjasníme možnosti koučinku, situace k řešení a pravidla.
První setkání s koučem je zdarma a bez závazků. Cílem tohoto setkání je prozkoumat možnosti spolupráce a ochotu společně hledat řešení. Na základě potřeb dospívajícího stanovíme cíle koučování a plán, jak jich dosáhnout.
Během prvního sezení si vyjasníme témata, konkrétní postupy, situaci a očekávání koučovaného, stejně jako formu a místo koučování.
Následně se zaměříme na hledání řešení a implementaci do každodenního života.
V dalších sezeních poskytneme zpětnou vazbu a shrneme pokrok v dosahování cílů.
Závěrečné sezení zahrnuje celkové vyhodnocení efektivity koučování a navrhneme vhodná opatření pro další osobní rozvoj.
Jedno sezení obvykle trvá přibližně 75 minut a pro běžné koučovací procesy doporučuji 4–6 sezení během 2–4 měsíců.